Nieuwe ontmoetingsplek voor migrantenkerken aan de Weimarstraat

18 July 2025, 11:53 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Google Maps

In een voormalig schoolgebouw aan de Weimarstraat komt een nieuwe verzamelplek voor Haagse migrantenkerken. De locatie biedt ruimte aan verschillende initiatieven, verdeeld over drie verdiepingen. Op de begane grond vestigt zich het bewonersinitiatief Wijkpaleis Weimar, terwijl op de eerste en tweede verdieping ruimte wordt geboden aan religieuze en interreligieuze gemeenschappen. Dat schrijft wethouder Hilbert Bredemeijer in een brief aan de gemeenteraad. Het betreft in eerste instantie een pilot van één jaar.

De bovenste verdieping van het voormalige gebouw van basisschool De Toermalijn wordt beschikbaar gesteld aan de HUB, een koepelorganisatie van zo’n zestig internationale christelijke gemeenschappen in Den Haag. Tijdens de pilot krijgt de HUB de mogelijkheid om geloofsbijeenkomsten en sociaalmaatschappelijke activiteiten te organiseren voor haar leden, die kampen met een tekort aan geschikte locaties.

Op de eerste verdieping gaan diverse Haagse religieuze en levensbeschouwelijke organisaties samenwerken aan een interreligieus programma. Onder begeleiding van een kwartiermaker wordt er gewerkt aan initiatieven die ontmoeting, verbinding en samenwerking bevorderen.

Op de begane grond krijgt Wijkpaleis Weimar de ruimte om een plek van groei en ontmoeting te realiseren. Buren, maatschappelijke organisaties en lokale ondernemers zetten zich daar gezamenlijk in voor een leefbare en levendige wijk. De activiteiten en programma’s, georganiseerd door vrijwilligers en ondernemers, zijn gericht op het versterken van sociale samenhang en het ondersteunen van zowel sociale als economische ontwikkeling in de buurt.

Grote potentie

"Levensbeschouwelijke organisaties zoals kerkgemeenschappen zijn een belangrijk onderdeel van de stad en de samenleving", zegt wethouder Bredemeijer. "Bijvoorbeeld in het bieden van steun aan kwetsbare stadsgenoten of een plek om simpelweg elkaar te ontmoeten. Deze organisaties moeten we koesteren en waar mogelijk steunen. Ik ben trots en blij dat het is gelukt om een mooie locatie te vinden voor niet alleen de migrantenkerkgemeenschappen, maar ook Wijkpaleis Weimar, en andere levensbeschouwelijke organisaties die vanuit deze locatie samen invulling gaan geven aan interreligieuze dialoog over maatschappelijke samenwerking.”